Mala strach z vody, zo zadusenia, a to natoľko, že nemohla prehltnúť tabletku. Bála sa lietadla, mala hrôzu z tmy a desila ju smrť. Jej fóbie sa v poslednom období začali zhoršovať. V snahe cítiť sa bezpečne neraz prespala vo svojom šatníku. V posteli sa zvyčajne prehadzovala aj dve-tri hodiny, kým sa jej podarilo zaspať. Aj potom bol jej spánok povrchný, nepokojný a prerušovaný. Vracali sa jej nočné mory a postupne ju ubíjali ďalšie fóbie a chorobné symptómy, takže viac a viac podliehala depresiám…
Taká bola Catherine, hlavná hrdinka knihy Učňovské životy duše od Briana L.Weissa. Pritom Catherine netrpela schizofréniou, nemala žiadne poruchy vnímania či myslenia, ani halucinácie. Nezažila nijakú psychotickú epizódu, nemala rozštiepenú osobnosť, neužívala psychofarmaká a nebola pod vplyvom halucinogénov. Nepila alkohol, netrpela žiadnou duševnou chorobou…a predsa boli jej zážitky neuveriteľne skutočné.
Keď už toho bolo príliš, vyhľadala lekára Weissa, aby jej pomohol. A on ju začal liečiť inak, ako to zvykol dovtedy. Bežné postupy nepomáhali a tak to skúšal regresnou hypnoterapiou. A prišiel šok. Catherine v hypnóze cestovala v čase do svojich minulých životov, kde nabrala tie nánosy „duševnej špiny“ a rôzne fóbie, ktorými teraz trpela. Preniesla si z minulých životov strach, ťažkosti a starosti…
Som veľký skeptik, neverím na prevteľovanie a minulé životy. Neuznávam hypnózu a neinklinujem k ezoterike. Napriek tomu ma táto kniha prekvapila. Neviem, čo si mám o nej myslieť…no jedno viem: ak sa čosi takéto udialo; ak čosi také existuje, je to úžasné. A preto som knihu Učňovské životy duše začal čítať s otvorenou mysľou. Bolo neuveriteľné čítať o Catherine, ktorá sa pomocou regresívnej terapie vracala do minulých životov, pritom Catherinine odhalenia nielenže obsahovali podrobnosti a rozličné špecifiká, ale presahovali jej vedomostnú úroveň. Vedela také veci, ktoré nemohli byť v jej prípade odnikiaľ vyčítané a medzičasom pozabúdané. Nemali ani charakter niečoho, čo by mohla získať v detstve a potom vo svojom vedomí potlačiť alebo vytesniť z neho.
Navyše reprodukovala akési posolstvá starých majstrov, učencov, mudrcov.
Dôležitá je trpezlivosť a správne načasovanie. Všetko príde vtedy, keď má. Život sa nedá urýchliť, nemôže postupovať podľa nejakého rozpisu, hoci si to dosť ľudí želá.
Musíme akceptovať to, čo sa nám v danom čase dostáva, a nežiadať viac.
Je to fascinujúca kniha a mám v okolí niekoľko ľudí, ktorí tvrdia, že im zmenila život, prípadne minimálne pohľad na niektoré veci. Tvrdia, že isté skúsenosti sú neprenosné, musíte ich zažiť, aby ste to pochopili. Verím. Sú veci medzi nebom a zemou…
Napríklad aj Catherine a jej narkóza. Keď človeku dajú anestéziu, počuje podľa vás? Ona tvrdí – áno!
Myseľ človeka je veľmi vybudená tým, čo sa deje. Aj Catherine prekonala pred časom operáciu hlasiviek, pred operáciou pociťovala len úzkosť, ale po prebratí prepadala panickému strachu. V hypnóze oveľa neskôr povedala, že si počas anestézie vypočula lekárov, ako sa rozprávali o jej prípadnom zadusení, teda o možnosti, že sa jej nedostane vzduchu…
„Všetko sa dnes robí v prehnanej miere. Ľudia majú nadváhu, lebo priveľa jedia.
Presadil sa rekreačný beh, ale aj tu bežci prestali brať zreteľ na vlastné možnosti aj na možnosti iných a prepínajú to.
Ľudia sú príliš skúpi. Priveľa pijú, fajčia, oslavujú. Príliš sa zaťažujeme problémami…chýba nám harmónia a následne šťastie.“
Lekár Brian L.Weiss, ktorý napísal knihu Učňovské životy duše, bol dovtedy vážený psychiater, mal úspešnú prax, spokojné manželstvo a pokojný život. Preto nečudo, že s uverejnením príbehu váhal niekoľko rokov. Obával sa, že mu to zničí povesť…napokon to riskol. Catherine sa totiž vyliečila a jemu to naozaj zmenilo život – hovorí o tom na konci knihy. Učňovské životy duše sa stali svetovým bestsellerom, predalo sa z nich viac ako milión výtlačkov a za Weissom chodili slávne celebrity ako Sylvester Stallone, Gloria Estefan a iní.
„Treba sprostredkúvať svoje poznanie iným ľuďom.
Máme totiž viac schopností, len ich nevyužívame.
Jedni z nás na to prídu skôr, iní neskôr. A keď sa duša očistí od zla, môže postúpiť vyššie.“
Rozhodne je to kniha hodná zamyslenia. Napríklad doteraz som neuvažoval, kde sa vzal taký neskutočný talent u Mozarta. Objavil sa u neho už v detstve a údajne išlo o schopnosti prenesené z minulého života. Veriť tomu? Nie? Ak by sme to vzali ako fakt a ak sa vedia prenášať schopnosti, vie sa preniesť aj karmická záťaž… a to sa stalo Catherine.
„Človek nemôže mať dosah na každého. A na to, aby sa zastavila skaza, je to potrebné.
To nie je v ľudských silách.
Proces skazy sa nedá zastaviť. Ľudia sa musia poučiť.
A poučia sa až vtedy, keď pokročia v poznaní.“
Prečítajte si viac o knihe Učňovské životy duše tu: http://bit.ly/11xAt5y
Regresnú hypnoterapiu som absolvoval ...
Je to vynikajúca kniha a stojí za ...
Porušuješ pravidlá diskusie, panáčik... ...
Čo znamenajú výrazy „duša“ ...
Kdoví jestli ten chlap nečetl J. ...
Celá debata | RSS tejto debaty