Poslali ju na zásah. Už dlhé roky je policajtkou, stretla sa so všeličím a bola pripravená na všeličo. Na tom zásahu ju však namiesto rešpektu pourážali a hrubo jej vynadali. Muž tureckého pôvodu, ktorý prosil políciu o pomoc, bol pobúrený:
Čo tu chce táto „policajná štetka“? Prečo poslali na zásah ženu a nie muža.
V službe ju už niekoľkokrát zranili, údery do tváre vôbec nie sú výnimočné a raz zadržaný migrant kopol z celej sily tesne vedľa jej hlavy…
Vtedy jej došla trpezlivosť.
Tania Kambouri je nemecká policajtka gréckeho pôvodu. Tania býva čoraz častejšie vystavená na ulici podobným útokom. Aj preto napísala knihu Nemecko očami policajtky, ktorá sa stala bestsellerom a mnohých šokovala.
Začala sa brániť s odôvodnením: „Vedome chcem nasypať soľ do rany, aj keď som si vedomá, aká je to výbušná téma.“
Angela Merkelová
„Wir schaffen das,“ okrídlená veta Angely Merkelovej, ktorá burcovala Európu, aby krajiny prijímali utečencov. A skutočnosť?
Nezvládnutá integrácia migrantov, o ktorej sa v Nemecku nikto neodvážil otvorene hovoriť, kým Tania Kambouri neopísala, čo sa skutočne odohráva v nemeckých uliciach.
Po silvestrovskej noci v Kolíne sa Kambourinovej kniha Nemecko očami policajtky stala bestsellerom číslo jeden. Autorka otvorene pomenúva javy pravým menom a poukazuje na to, že politická korektnosť začína byť mentálnym problémom Nemcov.
Kriminalita imigrantskej mládeže naberá neskutočné rozmery, pretože uzatvorení v paralelných spoločnostiach si pestujú vedomý odpor voči väčšinovej spoločnosti. Nerešpektujú políciu, súdnictvo ústavu ani zákony a chcú žiť podľa vlastných archaických pravidiel.
Ženy neznamenajú nič
V knihe zverejňuje svoje skúsenosti z každodennej práce policajtky, čím láme spoločenské tabu. Najčastejšie rieši prípady moslimských utečencov…
„Nepovažujú ženy za slobodné a rovnoprávne ľudské bytosti, preto často zostávajú uväznené vo svojich životných rolách. Sú to dcéry, sestry, manželky, matky, babičky. Musia počúvať na slovo, inak ich potrestajú. Sú redukované na panenstvo a vymieňajú ich skoro ako zvieratá. Ak sa vydajú, začne sa všetko točiť okolo budúcej generácie a možného dediča.
Vraj preháňam? Vraj sú to len hororové príbehy o moslimoch nenávidiacich ženy? To by bolo pekné. Samozrejme, každú ženu nebijú a nedržia ako otroka, ale takýchto prípadov existuje uprostred Nemecka veľa a boli opakovane popísané a zdokumentované,“ píše v knihe Nemecko očami policajtky Tania Kambouri.
Tania pomenúva veci pravým menom. Nepolemizuje ani jej nejde o vytĺkanie politického kapitálu. Hovorí len o tom, čo roky trápi policajtov v celom Nemecku, ale nikto sa neodváži o tom otvorene hovoriť. Je to odvážna žena, lebo priamo a bez okolkov poukazuje na neúspešnú integráciu v krajine.
Utečenecká kríza
Problém utečencov je veľký a zamestnáva celú Európu, takže Tania si vybrala skvelý čas pre svoju knihu. Upozorňuje na rastúcu neúctu voči policajtom, vzostup násilia a agresivity, ktorú sa veľakrát snažíme „ospravedlňovať“ demokraciou a ústretovosťou.
Tania Kambouri bez okolkov opisuje, ako rastie brutalita migrantov, ktorí neváhajú pri konfliktoch používať akékoľvek predmety ako zbraň. „Netvrdím, že všetci utečenci sú takí. Ale problém je v tom, že sa nechcú prispôsobiť,“ vysvetľuje Tania. Samozrejme nemôžeme poprieť ich vlastnú kultúru, ale každý musí dodržiavať pravidlá krajiny, do ktorej prichádza.
„Nejde mi iba o extrémne prípady s tragickým koncom, ako napríklad dvojnásobná vražda so zámerom vykonať spravodlivosť, ktorú spáchali Afganci rovno pred krajinským súdom vo Frankfurte nad Mohanom. Grék a Turek takmer na smrť ubili dôchodcu v Berlíne, ktorý mladíkov upozornil na zákaz fajčenia v metre, a nechcem hovoriť ani o prípade Tuğçe, ktorú zabili na parkovisku pred reštauráciou McDonald v Offenbachu,“ opisuje Tania.
+++++ http://openiazoch.zoznam.sk/cl/171551/Syrca... ...
Celá debata | RSS tejto debaty