Založ si blog

Zmizni, ty štetka policajtská!

Nemecko očami policajtkyPoslali ju na zásah. Už dlhé roky je policajtkou, stretla sa so všeličím a bola pripravená na všeličo. Na tom zásahu ju však namiesto rešpektu pourážali a hrubo jej vynadali. Muž tureckého pôvodu, ktorý prosil políciu o pomoc, bol pobúrený:
Čo tu chce táto „policajná štetka“? Prečo poslali na zásah ženu a nie muža.
V službe ju už niekoľkokrát zranili, údery do tváre vôbec nie sú výnimočné a raz zadržaný migrant kopol z celej sily tesne vedľa jej hlavy…
Vtedy jej došla trpezlivosť.

Tania Kambouri je nemecká policajtka gréckeho pôvodu. Tania býva čoraz častejšie vystavená na ulici podobným útokom. Aj preto napísala knihu Nemecko očami policajtky, ktorá sa stala bestsellerom a mnohých šokovala.
Začala sa brániť s odôvodnením: „Vedome chcem nasypať soľ do rany, aj keď som si vedomá, aká je to výbušná téma.“

 

Angela Merkelová

Wir schaffen das,“ okrídlená veta Angely Merkelovej, ktorá burcovala Európu, aby krajiny prijímali utečencov. A skutočnosť?
Nezvládnutá integrácia migrantov, o ktorej sa v Nemecku nikto neodvážil  otvorene hovoriť, kým Tania Kambouri neopísala, čo sa skutočne odohráva v nemeckých uliciach.

Po silvestrovskej noci v Kolíne sa Kambourinovej kniha Nemecko očami policajtky stala bestsellerom číslo jeden. Autorka otvorene pomenúva javy pravým menom a poukazuje na to, že politická korektnosť začína byť mentálnym problémom Nemcov.
Kriminalita imigrantskej mládeže naberá neskutočné rozmery, pretože uzatvorení v paralelných spoločnostiach si pestujú vedomý odpor voči väčšinovej spoločnosti. Nerešpektujú políciu, súdnictvo ústavu ani zákony a chcú žiť podľa vlastných archaických pravidiel.

 

Ženy neznamenajú nič

V knihe zverejňuje svoje skúsenosti z každodennej práce policajtky, čím láme spoločenské tabu. Najčastejšie rieši prípady moslimských utečencov…
„Nepovažujú ženy za slobodné a rovnoprávne ľudské bytosti, preto často zostávajú uväznené vo svojich životných rolách. Sú to dcéry, sestry, manželky, matky, babičky. Musia počúvať na slovo, inak ich potrestajú. Sú redukované na panenstvo a vymieňajú ich skoro ako zvieratá. Ak sa vydajú, začne sa všetko točiť okolo budúcej generácie a možného dediča.

Vraj preháňam? Vraj sú to len hororové príbehy o moslimoch nenávidiacich ženy? To by bolo pekné. Samozrejme, každú ženu nebijú a nedržia ako otroka, ale takýchto prípadov existuje uprostred Nemecka veľa a boli opakovane popísané a zdokumentované,“ píše v knihe Nemecko očami policajtky Tania Kambouri.

Tania pomenúva veci pravým menom. Nepolemizuje ani jej nejde o vytĺkanie politického kapitálu. Hovorí len o tom, čo roky trápi policajtov v celom Nemecku, ale nikto sa neodváži o tom otvorene hovoriť. Je to odvážna žena, lebo priamo a bez okolkov poukazuje na neúspešnú integráciu v krajine.

kambouri1

Utečenecká kríza

Problém utečencov je veľký a zamestnáva celú Európu, takže Tania si vybrala skvelý čas pre svoju knihu. Upozorňuje na rastúcu neúctu voči policajtom, vzostup násilia a agresivity, ktorú sa veľakrát snažíme „ospravedlňovať“ demokraciou a ústretovosťou.
Tania Kambouri bez okolkov opisuje, ako rastie brutalita migrantov, ktorí neváhajú pri konfliktoch používať akékoľvek predmety ako zbraň. „Netvrdím, že všetci utečenci sú takí. Ale problém je v tom, že sa nechcú prispôsobiť,“ vysvetľuje Tania. Samozrejme nemôžeme poprieť ich vlastnú kultúru, ale každý musí dodržiavať pravidlá krajiny, do ktorej prichádza.

„Nejde mi iba o extrémne prípady s tragickým koncom, ako napríklad dvojnásobná vražda so zámerom vykonať spravodlivosť, ktorú spáchali Afganci rovno pred krajinským súdom vo Frankfurte nad Mohanom. Grék a Turek takmer na smrť ubili dôchodcu v Berlíne, ktorý  mladíkov upozornil na zákaz fajčenia v metre, a nechcem hovoriť ani o prípade Tuğçe, ktorú zabili na parkovisku pred reštauráciou McDonald v Offenbachu,“ opisuje Tania.

 

Ako ovplyvniť chod sveta?

07.11.2016

Predstavte si, že máte prístroj, ktorý prenáša rádiové vlny o desať hodín skôr ako sa čosi udeje. Pracuje na systéme neutrín, ktoré sú však mimoriadne nepredvídateľné. Tieto častice viac »

Najlepšia pomsta je SMRŤ!

25.07.2016

Zabil jej rodičov. Nie osobne. Nepriložil jej otcovi zbraň k hlave a nestlačil spúšť. Ani nezabil priamo jej mamu. Ale bol to on, kvôli komu zomreli. Jej otec si najskôr vzal život sám a potom viac »

Kto má na svedomí zohavenú mŕtvolu?

21.01.2016

[caption id="attachment_118" align="alignleft" width="300"] 5.kniha v sérii Inšpektor Sejer.[/caption] „Jedna z najlepších autoriek novej severskej vlny... Brilantný opis klaustrofóbneho nórskeho viac »

vysoké tatry , štíty , hory , pohorie, TANAP, lúka, rastliny, tráva

V Tatrách našli ľudské pozostatky, pravdepodobne ide o muža z Oravy

14.11.2018 14:36

Ľudské pozostatky staršieho dáta našli náhodné poľské turistiky.

Mostná skruža na diaľnici D4

VIDEO: Svetový unikát pri Bratislave. Na Dunaji vznikajú dve obrovské oceľové skruže

14.11.2018 14:30

Dnes sa uskutočnil kontrolný deň na výstavbe rýchlostnej cesty R7 spolu s diaľnicou D4.

dane, odvody, daňové priznanie, daňové, peniaze

Talianom hrozí grécka cesta, znie z Rakúska

14.11.2018 14:27

Rakúsko podporí Európsku úniu, ak sa rozhodne začať procedúru proti nadmernému deficitu Talianska.

Volkswagen, automobilka, montáž

VIDEO: Človek alebo robot? Slovákom berú prácu stroje

14.11.2018 14:13

Roboti vzali Slovákom už tisíce pracovných miest, na druhej strane nové pozície vznikajú pri obsluhe strojov a to najmä v automobilovom priemysle.

dragon

Blogujem najmä o knihách, lebo ich milujem. A keď niečo milujete, nie je čo riešiť:-) Ak inšpirujem, poradím, dám tip... budem rád. Veď čítanie je úžasné!

Štatistiky blogu

Počet článkov: 32
Celková čítanosť: 127804x
Priemerná čítanosť článkov: 3994x

Autor blogu

Kategórie