Založ si blog

Viete, ako čítať z tváre ľuďom okolo seba?

Čítanie z tvárePredstavte si, že vojdete do kaviarne a uvidíte známeho. Ako sa budete cítiť, keď sa usmeje a nadvihne obočie? A čo ak na chvíľu privrie oči? Viete, čo to znamená? Osoba, ktorá na moment nadvihla obočie, vás má rada, ale osoba, ktorá privrela oči, vás neobľubuje, hoci sa usmiala. Richard Webster v knihe Čítanie z tváre učí, ako pozorovať črty tváre a rýchlo v nich čítať.

Jeden skúsený obchodník povedal, že vždy pozerá ľuďom na obočie, lebo mu to prezradí, ako by mal pristupovať k zákazníkom, aby zvýšil pravdepodobnosť uzavretia obchodu. Ak bolo obočie husté, poskytol zákazníkovi množstvo informácií o svojom výrobku. Ak bolo obočie tenké, dal mu stručný celkový prehľad. Potom čakal na otázky a neriskoval, že príde o obchod, lebo povie priveľa naraz.
Čuduj sa svete – fungovalo to. A to sa fyziognómii ani nevenoval, nezaoberal sa čítaním z tváre. Bola to intuícia. Možno aj vy si všímate intuitívne niektoré črty tváre a z nich čítate. Určite je dobré poznať čo najviac, aby sme to vedeli využiť na rokovaniach, pohovoroch alebo trebárs na prvom rande 😆

 

Pery prezradia milenca…
Veľa toho prezrádza aj najzmyselnejšia časť tváre – ústa a pery. Skúmanie perí môže odhaliť, o aký typ milenca ide:) Ústa zasa vedia napovedať, akí ste veľkorysí, váš vzťah k domovu a milovaným osobám, ako aj schopnosť postarať sa o iných.
Povedzme dolná pera oveľa väčšia ako horná označuje ľudí, ktorí veľmi radi rozprávajú a sú mimoriadne presvedčiví. Dobre sa uplatnia v obchode, reklame, PR, v politike, či šoubiznise. Teraz si spomeňte na tváre Elvisa Presleyho, Larry Kinga alebo Margaret Thatcherovej 😎
Hryzenie perí je znakom úzkosti. Keď si niekto pridržiava jednu alebo druhú peru zubami, ovláda sa, aby nepovedal niečo trápne alebo nepríjemné. Okrem toho táto osoba hľadá oporu v zuboch. Princezná Diana si na fotografiách hryzie pery. Prezrádza to úzkosť – a možno aj hnev – z paparazzov.

 

Čo prezrádzajú oči a nos?
V očiach možno vidieť stres veľmi zreteľne. Keď sa pozeráte do očí v zrkadle, na oboch stranách dúhovky vidíte bielko (skléru). V ideálnom prípade by ste bielka nemali vidieť nad dúhovkou ani pod ňou. Ak ich vidíte, ide o znak nervového vypätia.

Možno by ste neverili, ale dlhý nos súvisí s úspechom, preto ak uvažujete o jeho operácii, ešte to zvážte. Dobre vyvinutý nos vo všeobecnosti označuje človeka so silným charakterom. Napríklad Napoleon Bonaparte údajne povedal: „Dajte mi chlapa s veľkým nosom. Tí sú duchovne silní.“
Už v starovekej Číne považovali veľký nos za mimoriadne priaznivý znak, lebo označoval moc, ambície a bohatstvo.

 

Čítanie z tvárePinocchiov efekt
Výrazy na tvári by sa mali interpretovať celkovo. Napríklad ak si niekto počas konverzácie šúcha nos, pohládza ho alebo sa ho dotýka, možno sa pokúša niečo utajiť alebo ho svrbí. Keď Bill Clinton tvrdil, že nemal sex s tou ženskou, často sa dotýkal nosa.
Neurológ Dr. Alan Hirsch a Dr. Charles Wolf zo spoločnosti Smell and Taste Treatment and Research Foundation v Chicagu zistili, že pri klamaní ľuďom bije srdce silnejšie a rýchlejšie a v dôsledku toho sa rozťahujú vlásočnice v nose. Ovplyvnené sú aj nosové chĺpky, čo vytvára túžbu šúchať si nos. Hoci to nie je viditeľné, nos sa dočasne zväčší. Uvedený jav sa volá Pinocchiov efekt.

 

Vlasy, chlpy, chĺpy…
R.Webster uvádza  v knihe Čítanie z tváre množstvo konkrétnych príkladov. Tak povedzme vlasy.
Ľudia, ktorí sa dotýkajú vlasov, uhládzajú si ich alebo sa s nimi pohrávajú, sa podvedome usilujú o útechu. Dôvodom sú spomienky z raného detstva na rodiča alebo inú milovanú osobu, ktorá ich hladkala po hlave a tak ich utešovala.
Ľudia, ktorí si namotávajú vlasy okolo prsta, trpia úzkosťou alebo stresom. Hoci stres mohli prežiť dávno, zo zvyku si stále navíjajú vlasy.
Utrápení alebo napätí ľudia si často prstami prechádzajú po vlasoch, to im poskytuje dočasnú úľavu.
Ženy si v spoločnosti príťažlivého muža niekedy hladkajú vlasy, rozstrapatia si ich, znovu upravia alebo prechádzajú cez ne prstami, aby zdôraznili a vystavili na obdiv ich dĺžku a krásu. Zvyčajne, ale nie bezpodmienečne, to robia inštinktívne.

Zaujali ma chlpy v ušiach, o ktorých som teda netušil, že by mohli znamenať aj čosi iné, ako nedostatočné zastrihávanie 😎 V Číne sa chlpy v ušiach považovali za dobrý znak, lebo dokazovali, že ich majiteľ je múdry a pravdepodobne bude dlho žiť. Títo ľudia však často väčšinu svojich príležitostí nevyužijú, lebo priveľa času trávia povrchnými, bezvýznamnými činnosťami.

A viete, čo znamená vyholená hlava? Veľakrát steroidmi  nadupaných chlapcov, to áno, ale u „normálnych“ ľudí ide o odhalenie vrchu hlavy ako signál prístupu k jedinečným nápadom a otvára intelektuálnejší postoj k životu.

 

Čítajte v tvárach celebrít
V knihe Čítanie z tváre sa pri príkladoch spomínajú mnohé známe osobnosti.

Luciano Pavarotti mal veľké a výrazné oči, čo naznačuje inteligentného, nápaditého človeka s bohatou obrazotvornosťou.

Adolf Hitler mal obočie posadené mimoriadne blízko očí. Znamená to netrpezlivého, náladového človeka, ktorý sa ľahko rozčúli a má sklon k neposednosti.

Charles Dickens sa vyznačoval vysokým širokým čelom. Takýto ľudia sú inteligentní, pokrokoví, veľkorysí a celý život sa zapálene učia. Majú vynikajúcu pamäť.

Josif Vissarionovič Stalin bol charakteristický nosom zahroteným smerom dole, čo označuje osobu s chladnou povahou.

Abraham Lincoln mal vystupujúce a vysoké lícne kosti, čím sa zaradil medzi inteligentných, ambicióznych, nezávislých a rozhodných ľudí.

 

 

Ako ovplyvniť chod sveta?

07.11.2016

Predstavte si, že máte prístroj, ktorý prenáša rádiové vlny o desať hodín skôr ako sa čosi udeje. Pracuje na systéme neutrín, ktoré sú však mimoriadne nepredvídateľné. Tieto častice viac »

Zmizni, ty štetka policajtská!

25.10.2016

Poslali ju na zásah. Už dlhé roky je policajtkou, stretla sa so všeličím a bola pripravená na všeličo. Na tom zásahu ju však namiesto rešpektu pourážali a hrubo jej vynadali. Muž tureckého viac »

Najlepšia pomsta je SMRŤ!

25.07.2016

Zabil jej rodičov. Nie osobne. Nepriložil jej otcovi zbraň k hlave a nestlačil spúšť. Ani nezabil priamo jej mamu. Ale bol to on, kvôli komu zomreli. Jej otec si najskôr vzal život sám a potom viac »

D1 Budimír - Bidovce

Brusel preplatí úsek D1 Budimír - Bidovce pri Košiciach

18.10.2018 13:59

Rozostavaný úsek diaľnice D1 Budimír - Bidovce pri Košiciach bude zaplatený aj z prostriedkov EÚ. Sú súčasťou viac ako 200-miliónového príspevku.

Peter Kazimir,

Minister Kažimír návrh o hazarde stiahnuť nemieni, zmeny však pripúšťa

18.10.2018 13:56

Opoziční poslanci z OĽaNO žiadajú v návrhu zákona o hazardných hrách väčšiu ochranu hráčov hazardu.

Bill Gates

Pomôže Bill Gates aj baniam na Slovensku?

18.10.2018 13:36

Americký miliardár je práve na návšteve Európy a dnes sa stretol aj so slovenským podpredsedom Európskej komisie pre Energetickú úniu Marošom Šefčovičom.

Džamál Chášakdží

Muž podozrivý z účasti na kauze Chášakdží zahynul v Rijáde pri nehode

18.10.2018 13:29

31-ročný plukovník saudskoarabského letectva, bol podľa denníka v skupine 15 mužov, podozrivých v kauze Chášakdží.

dragon

Blogujem najmä o knihách, lebo ich milujem. A keď niečo milujete, nie je čo riešiť:-) Ak inšpirujem, poradím, dám tip... budem rád. Veď čítanie je úžasné!

Štatistiky blogu

Počet článkov: 32
Celková čítanosť: 126754x
Priemerná čítanosť článkov: 3961x

Autor blogu

Kategórie