Založ si blog

Ako ovplyvniť chod sveta?

boj-o-casPredstavte si, že máte prístroj, ktorý prenáša rádiové vlny o desať hodín skôr ako sa čosi udeje. Pracuje na systéme neutrín, ktoré sú však mimoriadne nepredvídateľné. Tieto častice emituje Slnko a tie, čo vôbec nedorazia na Zem, ňou zvyčajne prejdú bez toho, že by narazili na jediný atóm. Preniknú planétou a ani sa jej nedotknú. Vedci však  využili uhlíkový supermateriál grafén a čoskoro sa dopracovali k výsledku. Vyvinuli prístroj, vďaka ktorému môžeme vidieť do budúcnosti.
A podvádzať v lotérii. Zamiešať karty na svetových finančných trhoch. Ovplyvňovať chod sveta…

Na tejto myšlienke je založený nový technotriler Boj o čas, ktorý napísal Patrick Lee. Vo svete uznávaný autor, ktorého vychvaľujú médiá, kritika a ďalší spisovatelia mu ukazujú zdvihnutý palec. Prestížny Publishers Weekly prirovnal jeho trilery k mixu toho najlepšieho od Toma Clancyho a Robina Cooka.

 

Sam Dryden

Jason Bourne. Jack Reacher. James Bond. Gabriel Allon.
A teraz Sam Dryden.
Milujem akčné trilery. Špionážne, politické a technotrilery. Práve som objavil novú postavu, ktorú si musíte obľúbiť.
Sam Dryden je bývalý člen elitných jednotiek, ktorý sa zúčastnil na mnohých tajných bezpečnostných akciách a má ten najlepší výcvik. Momentálne sa však utiahol do ústrania – stále smúti nad smrťou svojej manželky a dcérky.
Pokojne si žije v pobrežnom mestečku v južnej Kalifornii. Kupuje domy, ktoré sa rozpadávajú, sám ich opravuje, renovuje a potom so ziskom predáva. Vystačí si sám, zdokonaľuje sa a ide mu to čoraz lepšie. Nič iné nepotrebuje. Až jedného dňa…

Americký spisovateľ Patrick Lee potvrdil, že patrí aktuálne medzi najlepších autorov trilerov. V slovenčine mu vyšiel už Nočný bežec a teraz technotriler Boj o čas, v ktorom sa opäť stretávame so Samom Drydenom.

 

Boj o čas

Stačil jediný telefonát od priateľky, ktorá má vážny problém, a s novým životom Sama Drydena je koniec. Claire je mu ako sestra, nikdy by ju nenechal v štichu a ak tvrdí, že potrebuje pomoc, berie to maximálne vážne.
„Musíš hneď vyraziť,“ povedala iba. „Potrebujem sa s tebou stretnúť. A neber si so sebou mobil.“
To je všetko. V jej hlase znel viac než stres. Bol to strach – hlboký a skutočný.
A tak Dryden všetko odložil a o dvadsať sekúnd sedel za volantom svojho Fordu Explorer.

Na inom mieste zatiaľ agentka FBI Marnie Calvertová vyšetruje brutálny zločin. Nachádza sa v Mojavskej púšti, kde sa zároveň odohralo záhadné, priam neuveriteľné hrdinstvo. Marnie je odhodlaná prísť záhade na koreň a stopy ju privedú k Samovi. Chce ho konfrontovať, zatlačiť naňho…no zrazu sa obaja ocitnú v hľadáčiku nebezpečnej medzinárodnej organizácie.
Tá sa desaťročia pokúša ovplyvniť chod sveta. Ak chce Dryden prekaziť ich zvrhlé plány, ktoré by mali za následok smrť miliónov ľudí, bude potrebovať viac než len svoje povestné strategické myslenie…

samd

Špičkový technotriler

Boj o čas je prvotriedny technotriler, ktorý vás zaskočí hneď od prvých strán.
Sledujete jednu udalosť, ktorá sa skončí brutálnou smrťou štyroch dievčat. Tie mal chlapík podpáliť v klietke a ony zhoreli zaživa…
Vzápätí však sledujete opäť túto udalosť, no tentoraz do nej zasahuje Sam Dryden a jeho priateľka Claire. Dievčatá prežijú a oni zmiznú…

Všetko sa točí okolo prístroja, ktorým možno vďaka rádiovým vlnám vidieť do budúcnosti a ovplyvňovať ju. Skvelá vecička, ak to myslíte úprimne a dobre: viete zachraňovať ľudí, predvídať prírodné katastrofy ap.
V nesprávnych rukách je to však tá najnebezpečnejšia vec.
Ten kto ju má, môže zabíjať svojich protivníkov ešte skôr ako vôbec niečo urobia. Dokáže ovplyvňovať politickú a ekonomickú sféru. Zasahovať do prezidentských volieb a upravovať si budúcnosť, ako len chce…

Patrick Lee začínal ako filmový scenárista, a tak sa čítajú aj jeho trilery – plné napätia, akcie, filmové strihy a takmer bez oddychových pasáží. Takmer vždy prichádza s originálnymi zápletkami, vie skvele vystavať príbeh a vytvoril postavu, ktorú si obľúbite: bývalý člen elitnej jednotky Sam Dryden.

Zmizni, ty štetka policajtská!

25.10.2016

Poslali ju na zásah. Už dlhé roky je policajtkou, stretla sa so všeličím a bola pripravená na všeličo. Na tom zásahu ju však namiesto rešpektu pourážali a hrubo jej vynadali. Muž tureckého viac »

Najlepšia pomsta je SMRŤ!

25.07.2016

Zabil jej rodičov. Nie osobne. Nepriložil jej otcovi zbraň k hlave a nestlačil spúšť. Ani nezabil priamo jej mamu. Ale bol to on, kvôli komu zomreli. Jej otec si najskôr vzal život sám a potom viac »

Kto má na svedomí zohavenú mŕtvolu?

21.01.2016

[caption id="attachment_118" align="alignleft" width="300"] 5.kniha v sérii Inšpektor Sejer.[/caption] „Jedna z najlepších autoriek novej severskej vlny... Brilantný opis klaustrofóbneho nórskeho viac »

spojena bratislava, elektricka, bratislava

Developeri stiahli žiadosti o štatút významnej investície v Bratislave

11.12.2017 12:21

O štatút sa v hlavnom meste uchádzali spoločnosti HB Reavis Group a J&T Real Estate.

marian kočner, kočner,

Rajtár podal trestné oznámenie na Kočnera

11.12.2017 12:18

Kočner mal figurovať v spoločnostiach, ktoré predávali byty na bratislavskom Námestí Slobody a taktiež v spoločnostiach, ktoré ich kupovali.

Mince, euro, peniaze, ekonomika

Štát bude musieť prefinancovať dlh a deficit za 4,5 miliardy eur

11.12.2017 12:00

Slovensko bude v budúcom roku musieť prefinancovať svoj dlh a deficit štátneho rozpočtu v celkovom objeme 4,5 miliardy eur.

plyšový medvedík, teddy bear

Fico dostáva plyšové zvieratká, posielajú mu ich nespokojné matky

11.12.2017 11:33

Fico sa nestretol s matkami, keď mu odovzdali 15 000 podpisov pod výzvou Mama je lepšia ako jasle.

dragon

Blogujem najmä o knihách, lebo ich milujem. A keď niečo milujete, nie je čo riešiť:-) Ak inšpirujem, poradím, dám tip... budem rád. Veď čítanie je úžasné!

Štatistiky blogu

Počet článkov: 32
Celková čítanosť: 113551x
Priemerná čítanosť článkov: 3548x

Autor blogu

Kategórie