Založ si blog

Osud ľudstva je v našich génoch!

Reťazec skazyV každej vzorke krvi, v každom človeku, ktorého v tajnosti analyzovali, v každom novom odbere genetického materiálu nachádzali vedci rovnaký kód. O tomto ste určite nevedeli a nehovorili o tom ani v správach, časopisoch, či vo vedeckých publikáciách. Vedci o tom jednoducho nevytrubujú do sveta. Oficiálne sa preskúmali sotva dve percentá ľudského genetického materiálu, ale neoficiálne sa pred takmer päťdesiatimi rokmi skupine vedcov podarilo preskúmať aj tých zvyšných deväťdesiatosem percent…a zistenie bolo šokujúce. Až natoľko, že by mohlo ohroziť celé ľudstvo!

Ktosi preniesol do ľudskej DNA odkaz, špeciálny kód. Musel to urobiť veľmi dávno. Tak dávno, že sa rozšíril, skopíroval a prenášal ďalej z generácie na generáciu…
Takto sa začína adrenalínový príbeh, ktorý poteší fanúšikov záhad, temných tajomstiev a nečakaných odhalení. Reťazec skazy z pera švédskeho autora Fredrika T.Olssona spôsobil ošiaľ ešte pred vydaním a už sa plánuje aj film. Dnes vychádza aj v slovenčine.

 

knižná novinka Reťazec skazyJe to v jeho rukách

Do štokholmskej nemocnice privezú po pokuse o samovraždu päťdesiatpäťročného kryptológa Williama Sandberga. O pár hodín ho z nemocničného lôžka unesú neznámi muži, členovia tajnej organizácie. Vedec sa preberie až na zámku kdesi v Európe.
Podľa záhadného spolku je totiž osud ľudstva vpísaný do nášho genetického kódu a William ho má rozlúštiť.

„Experti pod prísnym utajením robili všetko pre to, aby rozlúštili sekvencie a pochopili, čo znamenajú. Bolo nad slnko jasnejšie, že sa nachádzajú všade, kde sa len obzreli. U Britov, u ľudí v celej Európe, v každom žijúcom človeku na celej planéte – nie, dokonca aj u ľudí, ktorí žili, vo všetkých od nedávno zosnulých v nemocničných chladiacich boxoch po plody vo formalínových dózach, ktoré vyberali z tmavých skriniek univerzitných suterénov na celom svete.“

Williamova exmanželka, novinárka Christina odmieta akceptovať zmiznutie svojho bývalého. Švédska polícia neverí, že ide o viac než len bežný únos osoby. Christina preto rozbehne pátranie na vlastnú päsť. Postupne sa dostáva bližšie k pravde – a zároveň k hrôzostrašnému zisteniu. William tuší, čo má organizácia za lubom, no ukáže sa, že pravda je oveľa hrozivejšia. So svojou spoluzajatkyňou, sumerologičkou Janine, sa horúčkovito usiluje vyriešiť záhadnú správu. Čas však hrá proti nim.

„… krajina – nie, ešte horšie, možno celý svet – je pod hrozbou organizácie, ktorá je pripravená urobiť niečo strašné. Pri pomyslení na to, čo sa má o chvíľu stať, žiadne vysvetlenie nemohlo byť lepšie.“

 

retazec_kod2Divoká adrenalínová jazda
Kniha Reťazec skazy je medzinárodne úspešný triler, ktorý sa stal senzáciou už pred svojím vydaním. Kniha sa prekladá do dvadsiatich piatich jazykov a filmové práva už kúpila spoločnosť Warner Bros.

Je to príbeh plný napätia, hrozivých odhalení a tajomstiev, ktoré nemali nikdy vyjsť na povrch. Možno sa budete pri čítaní pomalšie rozbiehať, chvíľku potrvá, kým si zvyknete na množstvo mien…ale potom naskočíte na šialenú dráhu a budete sa rútiť bez zastavenia až k poslednej strane. Divoká jazda, adrenalín, prekvapenia a neustále hrozba. Taká je nová kniha Reťazec skazy.

Povedali im, že majú zostať v miestnosti.
Čakali. Počuli mužov za sebou odchádzať, zostali stáť s odstupom od steny. Povedali im, aby sa vyzliekli.
Janine stála vedľa neho ako primrznutá. Váhala. William začal.
Rozopol si šaty, hodil ich na podlahu a nakoniec ho Janine nasledovala, až kým nestáli nahí vedľa seba, hľadiac dopredu v snahe zabrániť tomu, aby sa situácia stala ešte nepríjemnejšou než akou už bola.
Prikázali im podísť k stene. Rukami k múru. Chrbtami k mužom. Z hadice tiahnucej sa po podlahe sa ozval zvuk.
„Zatvorte ústa a oči a pokúste sa nedýchať,” povedal niekto a potom ich chrbty explodovali od bolesti.
Žeravo horúca tekutina sa na nich liala takým silným prúdom, že William musel bojovať, aby udržal rovnováhu, a bolesť bodavo vyrážala cez pokožku v rytme, v ktorom na ňu tekutina dopadala a potom stekala po tele na podlahu.
Tekutina. Nebola to voda…

Ako ovplyvniť chod sveta?

07.11.2016

Predstavte si, že máte prístroj, ktorý prenáša rádiové vlny o desať hodín skôr ako sa čosi udeje. Pracuje na systéme neutrín, ktoré sú však mimoriadne nepredvídateľné. Tieto častice viac »

Zmizni, ty štetka policajtská!

25.10.2016

Poslali ju na zásah. Už dlhé roky je policajtkou, stretla sa so všeličím a bola pripravená na všeličo. Na tom zásahu ju však namiesto rešpektu pourážali a hrubo jej vynadali. Muž tureckého viac »

Najlepšia pomsta je SMRŤ!

25.07.2016

Zabil jej rodičov. Nie osobne. Nepriložil jej otcovi zbraň k hlave a nestlačil spúšť. Ani nezabil priamo jej mamu. Ale bol to on, kvôli komu zomreli. Jej otec si najskôr vzal život sám a potom viac »

NEPOUZIVAT!!!

Francúzi chvália migranta za záchranu dieťaťa visiaceho z balkóna v Paríži

28.05.2018 06:42

Videonahrávka toho, ako sa Mamoudou Gassama rýchlo vyšplhal až k dieťaťu, sa rýchlo rozšírila na sociálnych médiách.

bugár, gál, solymos

Veľký súboj o tvár Ústavného súdu

28.05.2018 06:00

Zápas o podobu Ústavného súdu, ktorý sa začal ešte v roku 2014 krátko po nástupe Andreja Kisku do funkcie prezidenta, vstupuje do ďalšieho dejstva.

George HW Bush

Georgea Busha staršieho opäť hospitalizovali

27.05.2018 21:20

93-ročný Bush starší trpí formou Parkinsonovej choroby a často ho trápia zápaly pľúc a ďalšie infekcie.

Giuseppe Conte

Populisti vládu v Taliansku nezostavia, prezident odmietol euroskeptika

27.05.2018 20:54, aktualizované: 22:00

Hovorí sa o predčasných parlamentných voľbách, ktoré by mohli byť už v októbri.

dragon

Blogujem najmä o knihách, lebo ich milujem. A keď niečo milujete, nie je čo riešiť:-) Ak inšpirujem, poradím, dám tip... budem rád. Veď čítanie je úžasné!

Štatistiky blogu

Počet článkov: 32
Celková čítanosť: 120401x
Priemerná čítanosť článkov: 3763x

Autor blogu

Kategórie