Založ si blog

Čo všetko zvládnu pracujúce mamy?

Pracujúca mamaJednu mám doma, takže odpoveď je jasná – všetko možné (mimochodom, práve mi manželka napísala e-mail, že pôjde prezuť auto, keďže ja sa z práce asi neuvoľním – no nemilujte ju!).
Obdivujem mnohé  mamičky, ktoré sa dokážu starať o domácnosť, vychovávať deti (občas aj manžela:-)) a ešte aj zvládať pracovné nasadenie, neraz kariéru. Klobúk dolu. O tom, že mamy toho stihnú a zvládnu skutočne veľa, ma presvedčila aj skvelá knižka Pracujúca mama – návod na prežitie.

Každá matka robí asi tisíc vecí naraz. Chce pre svoje deti len to najlepšie, aby boli šťastné a dobre vychované. Potom nie je žiadne prekvapenie, že prichádza stres, tlak a nedostatok času aj vlastného odpočinku. Jednoducho, práca a materstvo je vražedná kombinácia. Kto by v takých chvíľach neprichádzal o nervy? Kto nemáva vtedy pocit, že vlastne nič nestíha, veci mu unikajú pomedzi prsty a chvíľu pre seba si nenašiel už sto rokov?!

Návod na prežitie
Kniha Pracujúca mama ma pobavila aj inšpirovala. Od veľmi peknej obálky, cez prehľadné kapitoly, skvelé ilustrácie až po samotný text, čiže neoceniteľné tipy, ako všetko zvládnuť a zachovať si zdravý rozum doma aj v práci.
Kniha sa začína od tehotenstva, keď sa ukážu na teste dve povestné čiarky. Autorky radia, čo urobiť skôr, než odídete na materskú, aj to, kedy sa vrátiť do práce a ako sa na tento návrat pripraviť. Ďalšie kapitoly riešia obdobie, keď už ste v práci, ako na bezdetného šéfa, ako sa vyhnúť zbytočným poradám (lebo ako mamička malého drobca máte predsa nejaké úľavy:-)).

Pracujúca mamaAch, tí pubertiaci!
Autorky radia, ako si vytvoriť okruh strategických partnerov, ktorí vám pomôžu v núdzi. Ako komunikovať s pubertiakmi o sexe, ale vlastne o čomkoľvek. To je niekedy fakt zložité, veď to poznáte: „Mami, ty tomu nerozumieš!“ alebo „Učiteľ ma neznáša!“, či univerzálne „Nechajte ma na pokoji!“.
Pri komunikácii s takýmto nasrdeným tínedžerom sa treba držať pár zlatých pravidiel, ako počúvajte aj taľafatky (rozumej – získajte si jeho dôveru), nedohovárajte (tínedžeri nepotrebujú mentorovanie, chcú byť vypočutí), pomôžte im nájsť vlastné odpovede (naše skúsenosti nám pomáhajú pozerať sa na problémy z viacerých uhlov pohľadu, tínedžeri to ešte nedokážu) a vyberte si správny čas (rozhodne nezačnite riešiť vynášanie smetného koša, keď prišla za ním kamoška, ktorá sa mu navyše páči).

Zlepšováky pre mamičky
Praktické rady, návody, tipy a najmä plno inšpirácie – myslím, že túto knihu ocení nejedna pracujúca mamička, ktorá občas naozaj netuší, kam skôr skočiť.
Ak potrebujete rýchlu radu, nalistujete si príslušnú kapitolu a prečítate si len to najpodstatnejšie. Z knihy sa dozviete napríklad aj to, ako si rozbehnúť kariéru popri výchove detí, kde a ako ušetriť drahocenný čas. Každý rodič chce len to najlepšie pre svoju rodinu a kariéru. No niekedy si nevieme vybrať priority a rozumne manažovať veci, a práve o tom je novinka Pracujúca mama-návod na prežitie. Pracujúca mama

Ako ovplyvniť chod sveta?

07.11.2016

Predstavte si, že máte prístroj, ktorý prenáša rádiové vlny o desať hodín skôr ako sa čosi udeje. Pracuje na systéme neutrín, ktoré sú však mimoriadne nepredvídateľné. Tieto častice viac »

Zmizni, ty štetka policajtská!

25.10.2016

Poslali ju na zásah. Už dlhé roky je policajtkou, stretla sa so všeličím a bola pripravená na všeličo. Na tom zásahu ju však namiesto rešpektu pourážali a hrubo jej vynadali. Muž tureckého viac »

Najlepšia pomsta je SMRŤ!

25.07.2016

Zabil jej rodičov. Nie osobne. Nepriložil jej otcovi zbraň k hlave a nestlačil spúšť. Ani nezabil priamo jej mamu. Ale bol to on, kvôli komu zomreli. Jej otec si najskôr vzal život sám a potom viac »

vysoké tatry , štíty , hory , pohorie, TANAP, lúka, rastliny, tráva

V Tatrách našli ľudské pozostatky, pravdepodobne ide o muža z Oravy

14.11.2018 14:36

Ľudské pozostatky staršieho dáta našli náhodné poľské turistiky.

Mostná skruža na diaľnici D4

VIDEO: Svetový unikát pri Bratislave. Na Dunaji vznikajú dve obrovské oceľové skruže

14.11.2018 14:30

Dnes sa uskutočnil kontrolný deň na výstavbe rýchlostnej cesty R7 spolu s diaľnicou D4.

dane, odvody, daňové priznanie, daňové, peniaze

Talianom hrozí grécka cesta, znie z Rakúska

14.11.2018 14:27

Rakúsko podporí Európsku úniu, ak sa rozhodne začať procedúru proti nadmernému deficitu Talianska.

Volkswagen, automobilka, montáž

VIDEO: Človek alebo robot? Slovákom berú prácu stroje

14.11.2018 14:13

Roboti vzali Slovákom už tisíce pracovných miest, na druhej strane nové pozície vznikajú pri obsluhe strojov a to najmä v automobilovom priemysle.

dragon

Blogujem najmä o knihách, lebo ich milujem. A keď niečo milujete, nie je čo riešiť:-) Ak inšpirujem, poradím, dám tip... budem rád. Veď čítanie je úžasné!

Štatistiky blogu

Počet článkov: 32
Celková čítanosť: 127810x
Priemerná čítanosť článkov: 3994x

Autor blogu

Kategórie