Založ si blog

8 tajomstiev úspechu

8 tajomstiev úspechu Čo je potrebné preto, aby ste boli úspešní? Podľa Richarda St.Johna existuje 8 charakterových vlastností, ktoré majú úspešní ľudia spoločné. Všetky rozoberá vo svojej knihe 8 tajomstiev úspechu, ktorá je nielen inšpirujúca, ale aj zábavná. Tento skutočný príbeh je založený na desiatich rokoch výskumu a 500 rozhovoroch tvárou v tvár s mimoriadne úspešnými ľuďmi ako je Bill Gates, Martha Stewartová, Richard Branson, Donald Trump či zakladatelia Google. John zozbieral tisíce strán a príbehov, preštudoval ich a v knihe 8 tajomstiev úspechu ponúka svoje výsledky.

John si všimol, že hoci boli úspešní ľudia rozdielni, často akoby z iných planét, mali čosi spoločné. Určité povahové vlastnosti, na ktoré stavili a ktorým prikladali nesmierny význam. Čo je teda to pravé, čo pomáha človeku uspieť, nech je to biznismen, športovec, umelec ap.? Dlho mu to vŕtalo v hlave a ešte dlhšie zhromažďoval to kvantum informácií z osobných rozhovorov. „Veď to ti zaberie celý život, ty idiot,“ klopkali si po čele jeho známi, keď sa do toho púšťal.

John sa však nedal odradiť a dnes patrí jeho knižka medzi najpredávanejšie.

Richard St. John nenechal nič na náhodu a tak medzi 500 úspešnými ľuďmi, s ktorými robil rozhovor, sú všetky profesie. Od A po Z. K týmto rozhovorom pridal analýzy tisícok príbehov o úspechu a potom sa začala drina. Všetko prepísať, rozobrať, porovnávať a roztriediť. Táto kniha teda nestojí na teóriách a domnienkach, ale opiera sa o skutočné životy úspešných. Práve preto je cenná a inšpiratívna.

 

Čo je teda tých 8 tajomstiev úspechu?
Nadšenie. Úspešní ľudia milujú to, čo robia.
Pracovitosť. Veľmi tvrdo pracujú.
Cielenie. Zamerajú sa len na jednu vec, nie na všetky, či viaceré.
Schopnosť donútiť sa. Stále nútia sami seba k väčším krokom.
Nápaditosť. Vízia. Prichádza s dobrými nápadmi.
Snaha zdokonaľovať sa. Sústavne sa vzdelávajú, zlepšujú, učia.
Pomáhať. Pomáhajú ostatným a snažia sa byť užitoční.
Vytrvalosť. Majú pevnú vôľu, vydržia viac ako bežní ľudia, lebo sa dokážu donútiť aj napriek nepriazni osudu či prípadnému zlyhaniu.

 

John následne rozoberá 8 charakterových vlastností, ktoré sú srdcom úspechu. Je to technická odbornosť, umenie viesť, tvorivé zručnosti, schopnosť vychádzať s ľuďmi, analytické schopnosti a ostatné schopnosti. Tieto mali takmer všetci úspešní, medzi ostatné, či vedľajšie patrí pozitívny prístup, schopnosť riskovať či využívanie poradcov…no tieto vedľajšie faktory niekomu pomohli, iní dosiahli úspech aj bez nich.

 

Kniha 8 tajomstiev úspechu (prečítajte si ukážku zadarmo z e-knihy) je skvelý príbeh, ktorý sa pre Johna začal pred desiatimi rokmi, keď sa ho akési dievča spýtalo: „Čo vlastne vedie k úspechu?“ Úspešní ľudia majú naozaj spomínaných 8 vlastností a od zvyšku (menej úspešných či neúspešných) ich oddeľuje práve ich prepojenie a dodržiavanie. Možno ste chceli byť úspešní aj vy a tvrdo ste pracovali, vedeli ste sa donútiť, ale akonáhle ste dosiahli aký-taký úspech, prestali ste. Zaspali ste na vavrínoch. Chýbala vám vytrvalosť.

Alebo ste sa zdokonaľovali, učili, mali ste jasný cieľ, za ktorým ste kráčali a odviedli ste naozaj dobrú prácu. No chýbali vám skutočne dobré nápady alebo po čase nadšenie, ktoré je nevyhnutné, aby ste dospeli tam, kam chcete.

Jednoducho, úspech je nikdy sa nekončiaca cesta. Pády či zlyhania sú v poriadku, ak sa dokážete pozviechať.

 

Ako ovplyvniť chod sveta?

07.11.2016

Predstavte si, že máte prístroj, ktorý prenáša rádiové vlny o desať hodín skôr ako sa čosi udeje. Pracuje na systéme neutrín, ktoré sú však mimoriadne nepredvídateľné. Tieto častice viac »

Zmizni, ty štetka policajtská!

25.10.2016

Poslali ju na zásah. Už dlhé roky je policajtkou, stretla sa so všeličím a bola pripravená na všeličo. Na tom zásahu ju však namiesto rešpektu pourážali a hrubo jej vynadali. Muž tureckého viac »

Najlepšia pomsta je SMRŤ!

25.07.2016

Zabil jej rodičov. Nie osobne. Nepriložil jej otcovi zbraň k hlave a nestlačil spúšť. Ani nezabil priamo jej mamu. Ale bol to on, kvôli komu zomreli. Jej otec si najskôr vzal život sám a potom viac »

vysoké tatry , štíty , hory , pohorie, TANAP, lúka, rastliny, tráva

V Tatrách našli ľudské pozostatky, pravdepodobne ide o muža z Oravy

14.11.2018 14:36

Ľudské pozostatky staršieho dáta našli náhodné poľské turistiky.

Mostná skruža na diaľnici D4

VIDEO: Svetový unikát pri Bratislave. Na Dunaji vznikajú dve obrovské oceľové skruže

14.11.2018 14:30

Dnes sa uskutočnil kontrolný deň na výstavbe rýchlostnej cesty R7 spolu s diaľnicou D4.

dane, odvody, daňové priznanie, daňové, peniaze

Talianom hrozí grécka cesta, znie z Rakúska

14.11.2018 14:27

Rakúsko podporí Európsku úniu, ak sa rozhodne začať procedúru proti nadmernému deficitu Talianska.

Volkswagen, automobilka, montáž

VIDEO: Človek alebo robot? Slovákom berú prácu stroje

14.11.2018 14:13

Roboti vzali Slovákom už tisíce pracovných miest, na druhej strane nové pozície vznikajú pri obsluhe strojov a to najmä v automobilovom priemysle.

dragon

Blogujem najmä o knihách, lebo ich milujem. A keď niečo milujete, nie je čo riešiť:-) Ak inšpirujem, poradím, dám tip... budem rád. Veď čítanie je úžasné!

Štatistiky blogu

Počet článkov: 32
Celková čítanosť: 127802x
Priemerná čítanosť článkov: 3994x

Autor blogu

Kategórie